5_stortest_komfi_182014

Johdotonta vapautta tulostamiseen

KotiMikro testasi kuutta monitoimilaitetta, joita voidaan käyttää langattomassa lähiverkossa myös älypuhelimilla ja taulutietokoneilla.

keskiviikko 10. joulukuuta 2014

Otimme vertailuun kuusi langattomalla verkkoliitännällä varustettua mallia. Joukossa on mukana neljä mustesuihkutekniikkaan perustuvaa laitetta ja kaksi lasermonitoimilaitetta. Kummallakin tekniikalla on omat etunsa.

Kaikkia vertailun monitoimilaitteita voidaan käyttää langattomassa lähiverkossa myös älypuhelimilla ja taulutietokoneilla.

Testikuusikko osoittautui monilta osin varsin tasaväkiseksi. Sekä laitteiden tulostuslaatu että varustelutaso ovat pääosin hyvää luokkaa. Myös nopeuserot jäivät verraten pieniksi.

Lataa oheinen artikkeli ja lue, kuinka kuusi tehokasta kodin ja konttorin yleiskonetta pärjäsivät keskinäisessä vertailussa.

> Kaikki mitä sinun tulee tietää tulostimista

Ehkä sinua kiinnostaa...