Vaikka Logitechin uudet Lightspeed G522 -pelikuulokkeet ovat suurikokoiset, se ei tunnu kuulokkeita pidettäessä häiritsevältä.
Kuulokkeet painavat nimittäin vain 290 grammaa. Pään päälle tukeutuva pääsanka on pehmustettu joustavalla materiaalilla, ja korvakupit ovat suuret ja pehmeät, joten pian unohdat, että sinulla on pelikuulokkeet päässä.
Ääni on tasapainoinen, ja olimme todella tyytyväisiä äänenlaatuun sekä peleissä, videopuheluissa että rockmusiikissa. Ääntä voi myös hienosäätää Logitechin hyvällä asetusohjelmalla, jos haluat esimerkiksi voimakkaamman basson.
Mikrofonin voi ottaa pois
Sisäänrakennettu mikrofoni toistaa äänen selkeästi ja tarkasti, ja mikrofonivarren voi irrottaa kun puhetta ei tarvitse tallentaa.
Logitechin mukaan akkukesto on 70 tuntia, mutta siihen pääsee vain, jos muistaa sammuttaa sisäänrakennetun merkkivalon. Annoimme sen loistaa kaikissa sateenkaaren väreissä, ja kuulokkeista loppui virta yhteensä noin 25 tunnin käytön jälkeen.
Liitäntämahdollisuudet ovat G522:n suurimpia vahvuuksia. Mukana toimitetaan usb-sovitin, joka liitetään tietokoneeseen luomaan langaton yhteys, ja voit käyttää pelikuulokkeita myös mukana toimitetulla usb-c-kaapelilla. Jos haluat käyttää Lightspeed G522:ta puhelimellasi, voit yhdistää kuulokkeet bluetoothilla.
