FirefoxLOGO

Kiinnitä suosikkisivustot selaimeen

Älä turhaan naksuttele joka kerta samoja sivuja välilehdille, vaan kiinnitä suosikkisi välilehdille, niin ne ovat aina saatavilla.

torstai 27. lokakuuta 2016 teksti M. Flinck

Osoitteet, kuten Gmail.com, Facebook.com ja KotiMikro.fi tulee usein naputeltua välilehtien osoiteriveille, kun selain on avattu.

Jos selainrutiini on aina sellainen, että avoinna on aina saamat välilehdet, niin turhalta naputtelulta säästyy, kun kiinnittää suosikit välilehdiksi. Silloin ne avautuvat samalla, kun selain käynnistyy. Toimintoa voi käyttää Chromessa, Firefoxissa ja Edgessä.

Näin kiinnität välilehden: Napsauta kakkospainikkeella välilehteä, jonka haluat pysyväksi. Valitse Chromessa rivi Kiinnitä välilehti, Firefoxissa Kiinnitä välilehti ja Edgessä Kiinnitä.

> Selainuutisia ja -niksejä

Ehkä sinua kiinnostaa...